Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
 

 

 

STRONA GŁÓWNA  | WYDARZENIA  | WARTO ZOBACZYĆ  | CZYTANIA NA DZIŚ    


>> O nas...
>> Historia naszego KSM-u
>> Ksiądz Asystent
>> Program formacji
>>
Godło i Hymn
>>
Patroni
>>
Galeria
>> KontaktCo tydzień w piątek
19:15
W każdy pierwszy piątek miesiąca
20:00

Rok 2013 / 2014

STYCZEŃ 2014

Nowy rok bieży!

Życzymy , oby ten rok był jeszcze lepszy niż ubiegły , przyniósł nam jak i wam wiele dobra. 
W styczniu odbył się Bal KSMowicza na który nasz oddział pojechał bardzo chętnie . To spotkanie było integracją z innymi oddziałami.

 

 

 

GRUDZIEŃ 2013

Adwent był czasem oczekiwania na nadejście Mesjasza. W tym okresie nasz oddział rozpoczął zbiórkę słodyczy i zabawek dla dzieci ze szpitala. Akcja ta cieszyła się dużym zainteresowaniem parafian. Do szpitala wyruszyliśmy 17 grudnia.  To spotkanie z dziećmi było dla nas dużym przeżyciem.  Grudzień wiąże się z Świętami Bożego narodzenia z tej okazji jak co roku zorganizowaliśmy akcje ‘ SIANKO’  dziękujemy za czynny udział . W dniu  pasterki odbyło się czuwanie przybliżające naszą wspólnotę  parafialną do narodzenia Pana. 

 

LISTOPAD 2013

Listopad jest miesiącem w którym szczególnie pamiętamy o naszych bliskich zmarłych. Nasz oddział w tym czasie nawiedził dwa cmentarze, aby prosić o potrzebne łaski dla zmarłych.
W miesiącu tym, obchodziliśmy w naszej parafii odpust ku czci bł. Karoliny Kózki . Przed sumą odpustową zaprezentowaliśmy montaż słowno-muzyczny  o patronce . Natomiast 22 listopada zorganizowaliśmy czuwanie – „NIC NAS NIE ZDOŁA ODŁĄCZYĆ OD CIEBIE” -które ukazało młodzieży  z naszej parafii, a także kilku gościom  z okolicy, piękno duszy Karoliny. Chcieliśmy przez to czuwanie pokazać, że Karolina może być naszym drogowskazem na drodze do Boga.
 Kilka dni później a dokładnie w  Święto Chrystusa Króla do wspólnoty KSM dołączyło pięcioro nowych członków z naszej parafii. Złożyli oni przyrzeczenie, podczas uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Katedralnej, w którym zobowiązali się, że „Przez cnotę, naukę i pracę będą GOTOWI służyć Bogu i Ojczyźnie”.
Każdy wie, że KSMowicz powinien być „do tańca i do różańca”. Dlatego też w ostatnią sobotę listopada (30.11) członkowie naszego oddziału wzięli udział wzabawie andrzejkowej zorganizowanej przez grupę młodzieżową z parafii w Mościcach. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą, która była „wejściówką” na zabawę. Czas który tam spędziliśmy pomógł nam w integracji w okoliczną młodzieżą.

Serdecznie zapraszamy na czuwanie o bł. Karolinie które odbędzie sie 22 listopada o godzinie 18 w naszym Kościele

 

Kliknij na obrazek aby powiększyć

 


 

PAŹDZIERNIK 2013

Październik jest miesiącem różańcowym. Nasz oddział poprowadził dwa z nich. Jeden odmawiany był w językach świata z powodu trwania tygodnia misyjnego. Na drugim przytaczaliśmy sytuacje z życia młodzieży porównując je do tajemnic różańcowych.
11 października miały miejsce dwa czuwania dla młodzieży. „Rio w Tarnowie” w bazylice Katedralnej, oraz „Rio w Bochni” w bazylice mniejszej Matki Bożej Królowej Różańca Świętego. Na obu znaleźli się przedstawiciele naszego parafialnego KSM. Zgromadzeni mieli okazję wysłuchać świadectwa uczestników Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, oraz obejrzeć zdjęcia z Brazylii. Wzięli udział w adoracji uwielbienia, oraz Mszy Świętej.
Od 25 do 27 października  w Piwnicznej- Zdrój odbyło się szkolenie I stopnia KSM na które udało się dwoje naszych KSM’ owiczów. Dzięki temu spotkaniu bliżej poznali strukturę, historię i cele działania Stowarzyszenia. Mogli wymieniać się pomysłami z wieloma młodymi ludźmi,  którzy tak jak oni chcą swoimi działaniami przybliżać młodzież do Boga.
31 października w parafii Miłosierdzia Bożego w Tarnowie odbyła się Noc Świętych. Kilkoro z nas postanowiło wybrać się na to czuwanie, które stanowi alternatywę dla coraz bardziej kultywowanego halloween.
Organizatorzy chcieli pokazać ludziom, zwłaszcza młodym, że Wszystkich Świętych to święto Życia, a nie Śmierci, które tak wiele z nich wybiera, świętując pogańskie halloween.Podczas tegorocznego spotkania wraz z młodymi przy Chrystusie czuwali: św. Kinga, św. Rita, św. Filip Neri i św. Wincenty a Paulo.
 

WRZESIEŃ 2013

Wakacje dobiegły końca i powoli wracamy do codzienności. Czas znów rozpocząć prace w naszym oddziale. Rok szkolny zaczęliśmy od upiększenia śpiewem liturgii mszy świętej dla młodzieży w parafii. Nadszedł również czas na pierwsze spotkanie z nowym księdzem asystentem, Piotrem Mamakiem. 18 września, w uroczystość św. Stanisława Kostki patrona młodzieży, pojechaliśmy do Zabawy, aby prowadzić rozważania Drogi Krzyżowej śladami męczeństwa bł. Karoliny, naszej patronki, reprezentując parafię. W nocy z 27 na 28 września w Nowym Sączu odbyło się  czuwanie młodych „Rio w Nowym Sączu”. Wzięło w nim udział ok. 1 500 młodych katolików z naszej diecezji, w tym piętnastoosobowa grupa z naszej parafii. Przez cały ten czas nikt nie myślał o śnie a zmęczenie nadeszło dopiero w Tarnowie ok. 7 rano. Świadectwa uczestników Światowych Dni Młodzieży w Rio de Janeiro, oraz adoracja uwielbienia Chrystusa w Najświętszym Sakramencie na długo zapadną nam w pamięć. A już 11 października „Rio w Tarnowie”.

 

Wstecz

 


Liczniki